Viena iš pagrindinių nešiojamų kompiuterių „mirčių“ – perkaitimas. Visiškas aušinimo sistemos sutrikimas priverčia kompiuterį kaisti, o rezultatas sudega pagrindiniai kompiuterio komponentai. Dažniausiai tai būna vaizdo įrenginys (vaizdo plokštė, VGA) ir „čipas“ (mikroschemų rinkiniai). Norint, kad kompiuteris neperkaistų, būtina stebėti ir prižiūrėti aušinimo sistemą. Dažnas vartotojas naudojasi kompiuteriu lovoje, visiškai neįtardamas, kad taip yra trumpinamas kompiuterio gyvenimas, 8/ 10 perkaitusių kompiuterių pas mane atkeliauja iš vartotojų, kurie dirba su kompiuteriais lovoje. Dulkės, plaukai – tai, kas užkiša aušinimo ertmes kompiuterių aušinimo sistemose.

Visi nešiojamieji kompiuteriai turi aušinimo ertmes, pro vieną ertmę paimamas oras (dažniausiai ji yra kompiuterio dugne), pro kitą – išpučiamas (kompiuterio – gale). Labai svarbu neuždengti jų. Dažniausiai tai būna mažos, pailgos skylutės, bet jos labai svarbios stabiliam kompiuterio darbui.

Norint išvengti perkaitimo, reiktų stebėti, kaip elgiasi kompiuteris. Padirbus, pradeda garsiai ūžti ventiliatorius, korpusas prie aušinimo ertmės karštas, kompiuteris persikrauna arba visiškai išsijungia ir, kol karštas, neįsijungia. Tai pirmieji aušinimo sistemos sutrikimo požymiai. Kol nevėlu, reiktų parodyti Kompiuterių meistrui, to nepadarius rizikuojate, kad kompiuteriui prireiks didesnio ir brangesnio remonto, negu išvalymas nuo dulkių.

Dulkės didžiausia grėsmė kompiuterio aušinimo sistemai, jos užkiša išpučiamas aušinimo ertmes ir neleidžia orui cirkuliuoti aušinimo sistemoje. Nevalant jų, susikaupia tiek, kad atrodo kaip „kilimas“, kuris bet kada gali apvelti ventiliatorių ir užstrigdyti jį. Tokie aušinimo sistemos sutrikimai ir priverčia kompiuterį „mirti“.

Sony Vaio 04 (Small) Sony Vaio 03 (Small) Sony Vaio 01 (Small) Sony Vaio Dulkės